במהלך מערכת הבחירות האחרונה והבנה פוליטית מחודדת, תקף נתניהו בקמפיין שלו את כחול לבן, עם הסלוגן: זה או ביבי או טיבי. ברשימה המשותפת נעלבו, במידה מסוימת של צדק, אבל המסר, על אף הבוטות שלו היה ברור: לגנץ אין דרך להקים ממשלה, לולא תמיכה של הרשימה המשותפת, האנטי ציונית.

במהלך פרק זמן קצר יחסי הודיעו על פרישתם שלושה מנכ"לים, של שלושת הבנקים הגדולים במדינה. לא לקח הרבה זמן לפני שטיעון מגבלת שכר הבכירים בבנקים, היא זו שהבריחה את אותם בנקאים מעולים, ושבשל כך, הציבור כולו הפסיד תשואה יותר טובה לבנקים שברובם (באמצעות הפנסיות) בבעלותו. קל לטעון נגד החוק כפוגע בשוק עבודה חופשי, אבל כדי להגיע למסקנה כזו, המתבקש הוא לבדוק את ביצועיהם של בכירי הבנקים לפני ואחרי כניסת החוק לתוקף, ואת זה, 3 שנים אחרי, קל לבדוק.

בנק ישראל נדרש לבחינה מעניינת בימים האחרונים. הבנקים פנו לבנק ישראל לאישור מערכת חדשה, למסלקה הבינבנקאית שלה, שתאפשר העברות כספים בין הבנקים בצורה מאובטחת ובאופן מיידי. דבר שעלול לאפשר לבנקים להתחרות במנגנון הסליקה הסגור של חברות כרטיסי האשראי. בנק ישראל פנה לכל השחקניות החדשות בשוק כדי שתחוונה את דעתן על המערכת, ולמעשה על חוקי המשחק המשתנים.
בחינתו של בנק ישראל את המערכת, ואולי רגולציה חדשה שתיאלץ להיגזר ממנה, יכולים לשנות את שוק התשלומים בארץ באופן משמעותי מאוד.

twitter bot

ב- 1/4 (כמה אירוני) פורסם תחקיר מקיף בעיתון ידיעות אחרונות על רשת חשבונות מזויפים שלכאורה תופעלה ע"י גורמים הקשורים במפלגת הליכוד, להשפעה על השיח ברשתות החברתיות. התחקיר פורסם בעמוד הראשי, והשיג חשיפה הן לקוראי העיתון, ברדיו ובטלוויזיה, וכמובן שבמדיות החברתיות, שהתפוצצו. התחקיר הציג עובדות לא בדוקות (במקרה הטוב), אבל הוכחה לפגיעות של חופש הביטוי הוא השיג ועוד איך

הימין החדש הוקם, כמעט בבת אחת, במערכת הבחירות הנוכחית

 

בנט ושקד הבינו, לא מעכשיו, שהבית היהודי, על מנגנוניו, והשליטה של ביבי בממסד הרבני שבו, לא יכול להיות מפלגת שלטון אלא מפלגת נישה.

 

פעם אחר פעם, ביבי ידע ללכת להם מעל הראש ולנטרל את  הצמד, בכל פעם שניסו לבצע מהלך שאיכשהו יאיים עליהם. הקיפול של בנט ושקד, שניה לפני הבחירות, על רקע דרישתו של בנט לתפקיד שר הביטחון הייתה דוגמא מאלפת.

 

הכניסה של עצמה יהודית לתוך האיחוד הלאומי-הבית היהודי היא דוגמא אחרת, ליכולת של רה"מ לתמרן מפלגות שהוא לא עומד בראשן